دردسرهای تکنولوژی | بلاگ

دردسرهای تکنولوژی

تعرفه تبلیغات در سایت
تکنولوژی باسرعتی باورنکردنی پیشرفت می کند و ما با سواد تکنولوژی یا بی سواد، همراهش پیش می رویم و من که آدم شدیدا حساسی هستم ،تلاش میکنم تا آنجا که امکان دارد باسواد پیش بروم که فردا پس فردایی ،دردسرهایش گریبان دخترم را نگیرد ونکند بی سوادی من وما شکست های احتمالی اش را عمیق تر کند.

دنیا منتظر من وما نمیماند و مرتب به روز می شود و دراین میان کودکان ونوجوانان بیشتراز بقیه تشنگی استفاده از این ابزار را حس میکنند.

چندوقتی هست که دخترم اصرار دارد که گوشی میخواهد و کم کم خط تلفن هم خواست،ومن که به شدت نگران آزار اذیت او ازجانب پسران ومرد نماهای روزگارمان!!!!هستم پیشنهاد دادم که از گوشی خودم استفاده کند،اینطور شد که بیشتراوقات گوشی من در دست ایشان روزگارسپری می کند ومن خرسندم که حواسم به گوشه کناره های زندگی اش که مربوط به من می شود هست.

فقط قرارداد کردیم،هیچ پیامی برای مخاطبان من نفرستد وفقط اجازه دارد برای دوستان خودش وگروه تلگرامی کلاسشان پیام بفرستد.

دربین خانم های مخاطبم هم، که به خاطر اجتماع باز و پیشرفته مان!!!!تساوی زن ومرد موج میزند!!!بعضی با اسامی فرزندانشان وارد برنامه های مختلف(تلگرام و  واتساپ و....)

می شوند وبعضی بااسم مستعار و......

به همین دلیل گاهی دخترم اسم های مستعار رااشتباه گرفته و به جای دوستانش به همکاران یا سایر مخاطبانم پیام داده،یک بار به مدیر آموزش وپرورش که چون تکیه کلامش "دانش آموزان نازک نارنجی"هست من وهمسرم به اسم "نازک نارنجی"ذخیره اش کردیم!اشتباهی به جای دوستش "نازگل" پیام داد:جون جونی بعدازظهربریم استخر!!!!!

من وشوهرم بعداز چندروز حرص خوردن به این نتیجه رسیدیم که روزی جهت عذر خواهی با صورت سرخ شده خدمت ایشان برسیم وماجرا رابازگو کنیم(البته نه کامل) خدا میداند چه فکری خواهد کرد.روز مورد نظر رسید ومن شجاعت رفتن رانداشتم هر چه با خودم کلنجار رفتم  "من"راضی نشد که نشد.

بعد با این فکر که ایشان شماره من را ندارند وبهتر است ناشناس باقی بمانم ازرفتن سرباززدم.

 و بارها شده که از لیست "تماس های گرفته شده"استفاده کرده ،والبته اشتباهی، تماس گرفته.

حالا بماند که گوشی های لمسی هم به یک اشاره کوچک و سه سوت اشتباه رامنعکس میکنند.

این روزها که تماس صوتی به تلگرام اضافه شده،برحسب کنجکاوی،با شخصی که حتی من شماره اش را ندارم و پیام تبریکی به مناسبت روز معلم از ایشان دریافت کردم ،گرفته و..........

هراتفاق دیگری هم بیفتد باز هم اجازه میدهم تا زمانی که مطمئن شوم احساساتش قابل کنترل شده،و می تواند عاشقانه های پوشیده شده روی دروغ ها  را ازاحساسات  واقعی تشخیص دهد از گوشی من استفاده کند.

 

 

 

نوشته شده در جمعه پنجم خرداد ۱۳۹۶ساعت 10:36 توسط آیدا

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : شنبه 13 خرداد 1396 ساعت: 18:44